Staré Jesenčany

fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Aktuality-archiv

Aktuality-archiv


Veřejné zasedání obce

Datum konání: 21. 1. 2013

Starosta obce Jiří Koutský svolává veřejné zasedání obce, které se uskuteční dne 21.1.2013 od 19:30 hodin v budově Obecního úřadu ve Starých Jesenčanech.Informace Policie ČR o vloupání do rodinných domů

Policie ČR informuje občany o v současnosti prováděném šetření k případům, kdy dosud neznámý pachatel, či pachatelé, v noční době vnikají do rodinných domů .......... viz. informace v pdf.

Upozornění Policie ČRSvoz zeleného odpadu v obci. Máte zájem ?

Otevíráme diskuzi na základě možného zájmu občanů o pravidelný svoz zeleného odpadu v obci. Pokud by byl většinový zájem o tento svoz, obec dle závěru z veřejné schůze (5.11.2012) tuto službu zajistí. Upozorňujeme, že by se jednalo o svoz jednotlivých nádob jako u svozu komunálního odpadu. Odvoz zeleného odpadu by byl zpoplatněn bez příspěvků od obce. Podle zájmu by se celkový náklad za svoz zeleného odpadu rozpočítal mezi jednotlivé uživatele.
Pokud nebude dostatečný počet zájemců o svoz, nebude tato služba v obci zřizována.
Uvítáme Vaše názory, vyjádření předběžného zájmu v části

diskuzního fóra.Termín měření hluku z letiště byl posunut

Datum konání: 5. 10. 2012

Termín měření hluku v rámci Ověřovací hlukové studie na letišti v Pardubicích byl posunut na období 3. a 4. října 2012. Pro původně plánovaný termín nebylo možné zajistit provoz letounu L-39 Albatros, s jejímž pravidelným provozem se na letišti do budoucna počítá. Bez jeho účasti by výsledky měření nebyly odpovídající.

(zdroj: Město Pardubice)Měření hluku z letiště začne za dva týdny

Datum konání: 27. 9. 2012

Odborná firma, na základě smlouvy s Armádou ČR, začne zhruba za dva týdny měřit hluk z leteckého provozu v okolí pardubického letiště. S výsledky, které budou vyhodnoceny v listopadu, vedení letiště seznámí představitele města, městských obvodů a okolních obcí i zástupce občanských iniciativ stěžujících si na nadměrný hluk z letového provozu.

„Zástupci společnosti Ekola Group nás dnes seznámili se způsobem, jakým bude měření probíhat. V průběhu cca čtyř dnů bude nad letiště simulován letecký provoz simulující průměrné letové dny v období od května do října 2012. Měření bude probíhat synchronizovaně na 12 místech, z toho na dvou nepřetržitě po 24 hodin, na ostatních během dne a tří hodin v noci“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Přístroje na nepřetržité měření budou umístěny na pozemcích občanů v Dražkovicích a Popkovicích, kteří si na hluk stěžují nejvíce, tedy na vzletové a přistávací trase letadel. Ostatní aparatury budou umístěny v okolí letiště, například v jižní části města, v Nemošicích, ve Starém Máteřově či Starých Čívicích. „Hluk bude kontinuálně snímán ve dvou dnech, pravděpodobně mezi 8. a 12. říjnem, záležet ale bude na klimatických podmínkách a letovém provozu a také na tom, zda majitelé zpřístupní pro měření své pozemky,“ konstatovala primátorka.

Aby letový provoz odpovídal hodnotám průměrných charakteristických letových dnů ze sledovaného půlročního období, bude muset armáda nad letiště povolat i některé letouny, které zde běžně nelétají, např. JAS 39 Gripen, L 159 ALCA a podobně. Vyhodnocení záznamů z denních i nočních měření, které měřicí přístroje průběžně ukládají, bude trvat zhruba měsíc. Výsledky bude možno porovnat s výsledky měření z let 2005 a 2009.

DiskuzeJesenčanské posvícení

Datum konání: 15. 9. 2012

posvícení.jpgPostoupili jsme do finále v celostátní soutěži o velký prachy!!!!!!!

Zdravíme všechny příznivce jesenčanských hasičů a prosíme o hlas v hasičské soutěži, kam jsme ze 117 zaslaných přihlášek postoupili mezi 5 nejlepších. Hlas nám prosím zašlete pomocí internetového odkazu a z každé e-mailové adresy je možné zaslat pouze jeden hlas. Pomozte nám prosím vyhrát.
Děkujeme SDH Staré Jesenčany

odkazLetiště Pardubice a hrozby s ním spojené

Datum konání: 15. 9. 2012

Zástupci občanských iniciativ srdečně zvou za účasti odborníků, představitelů města a letiště na setkání ohledně letiště v Pardubicích a hrozbami s ním spojených. Setkání se bude konat v sobotu 15. září 2012 od 14:00 hodin v sále Pivovarka (pivovar) v Pardubicích.
Program:
1. Historie a současnost vojenského a civilního letiště Pardubice
2. Legislativní rámec
3. Obtěžování občanů hlukem a zplodinami
4. Záměr základny NATOVeřejné zasedání obce

Datum konání: 17. 9. 2012

Starosta obce Jiří Koutský svolává veřejné zasedání obce, které se uskuteční dne 17.9.2012 od 19:30 hodin v budově Obecního úřadu ve Starých Jesenčanech.Přerušení dodávky elektřiny

Datum konání: 7. 8. 2012

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje plánované přerušení dodávky elektřiny v obci ve dne 7.8.2012 od 8:00 do 11:30 hodin. Důvodem přerušení elektřiny jsou nezbytné práce na zařízení distribuční soustavy.