Staré Jesenčany

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Úřední deska > Úřední deska - archiv > O vybudování pěšího přechodu pro chodce na světelné řízené křižovatce

Žádost obce Staré Jesenčany o vybudování pěšího přechodu pro chodce na světelně řízené křižovatce silnic I/37 a III/32226

 

Záznam ze schúze konané dne 10.11.2006

 

Krajský úřad Pardubického kraje v Pardubicích odbor dopravy a silničního hospodářství na základě podmětu policie ČR, SVČK a Krajského dopravního inspektorátu v Hradci Králové svolali jednání ve věci řešení dopravy pro pěší v prostoru nové průsečné křižovatky silnic I/37 x III/32226 v k.ú. Dražkovice.

Předmětem jednání bylo posouzení možnosti vybudování přechodu pro pěší v prostoru této křižovatky. Jednání se konalo dne: 10.11.2006 v 9:00 hod. se srazem účastníku v zasedací místnosti na Ředitelství silnic a dálnic, Správě Pardubice, Hlaváčova 902.

Účastníci jednání:

- ŘSD ČR, Správa Pardubice, p. Jedlička, Ing. Klímová, p. Longová

- Obec Staré Jesenčany – starosta

- Městský obvod Pardubice 5 - starosta

- Magistrát města Pardubic, odbor dopravy

- Správa údržba silnic Pardubického kraje, Pardubice - ředitel

- Policie ČR, SVČK, dopravní inspektorát Hradec Králové - náčelník

- Policie ČR, dopravní inspektorát Pardubice - náčelník

- M-Silnice a.s., projekce, Pardubice - ředitel

- Strada v.o.s., Hradec Králové

- Miloš Jansa, Brandýs nad Labem

 

Na výše uvedeném dlouho trvajícím jednání byl zamítnut požadavek obce Staré Jesenčany k vybudování pěšího přechodu pro chodce na světelně řízené křižovatce silnic I/37 a III/32226, Staré Jesenčany – Dražkovice v délce 22 bm, z důvodu, že toto křížení silnic je mimo zastavěnou část obou obcí a vede v otevřené krajině mezi oběma obcemi. Mimo to bylo uvedeno že nyní obcí Staré Jesenčany projíždí denně přes 30 autobusových spojů.

Dále bylo navrhnuto aby Magistrát města Pardubic, odbor dopravy, svolal v nejbližší možné době jednání na Dopravním podniku Pardubice a.s. a to jednání ohledně možného autobusového spojení místní dopravy od hl. nádraží Pce přes Dražkovice, Staré Jesenčany, Třebosice, Máteřov a Čivice zpět k hl. nádraží Pce v časech dohodnutých se všemi obcemi ve všední a sváteční dny. O tomto jednání bude občanům obce podána zpráva.

 

 

  

Staré Jesenčany 12.11.2006

 

 

Ing. Jindřich Hvížďala

starosta