Staré Jesenčany

Drobečková navigace

Úvod > Diskuzní fórum > Chtěli byste, aby se obec připojila k Pardubicím ?

Chtěli byste, aby se obec připojila k Pardubicím ?

Diskuze ukončena.

K PŘIPOJENÍ [Šimon Tokar]
14.12.2010 20:46
aspon by k nam jezdila MHD a spousta dalších věcí co píšete.....

Připojení k Pardubicím

 [Helena Kurková]
22.6.2010 19:19
Domnívám se, že by bylo kontraproduktivní, kdybychom teď vedli diskuzi o začlenění do Pardubic. Máme přeci nové zastupitelstvo, které je ochotné něco pro obec udělat a obětovat pro ni svůj volný čas. Je mladé věkově i služebně. Vraťme se k této problematice až za dva, za tři roky, až uvidíme snahu a výsledky současného i na podzim nově zvoleného zastupitelstva.

Co o tomto tématu po veřejném jednání zastupitelstva obce

 [Radomír Čáp]
22.6.2010 15:19
Naplánovat, pozvat (přivést na náklady obce) několik osob (někdo ze zastupitelů  zvané obce + asi 2 občané) z obcí, které byly samostatné a nyní jsou připojené k Pardubicím a to z řad nespokojených, ale i z řad spokojených zástupců obcí k nám ( pozvat obce samostatně) a udělat s nimi besedu na toto téma. Uděláme si tak poměrně dobrý obrázek od lidí, kteří s tím mají osobní zkušenosti. To je tak asi vše.

[Radomír Čáp]
19.3.2010 13:30
Myslím si, že to je věc, která má své pro i proti a sám si netroufám říci, co je lepší.
Jen co mne napadá za důvody např.
PRO: linka městské dopravy (ale nebuďme bláhoví, byla by jen v okleštěné míře), děti-školka (kolik míst?), možná pomoc při kanalizaci

PROTI: nemalý příspěvek na linku městské dopravy, nemalé ZVÝŠENÍ DANÍ Z NEMOVITOSTÍ, pokud bude nová kanalizace - NEMALÁ PLATBA vodného a STOČNÉHO (cca jednou tolik jako nyní jen za vodné), podřízenost vlivné většině v zastupitelstvu města, přerozdělování financí

..a jestli jsem dobře pochopil z veřejných schůzí, tak finančních prostředků není zase tak málo, ale jsou zadržovány pro "novou kanalizaci". Nevím, do jaké míry je z technického hlediska bezpodmínečně nutná nová kanalizace, ale nás se nařízení EU o kanalizacích a čistírnách vod, jelikož nedosahujeme potřebného počtu obyvatel, netýká.
Takže si myslím, že opusťme novou kanalizaci a opravme raději např. komunikace a vybudujme nové chodníky vč. osvětlení všech ulic apod.

Kam do školky

 [Michaela Zimová]
17.3.2010 13:49
Také nevím, jaké jsou výhody a nevýhody. Ale jedna nevýhoda tu určitě je. A to, umístit někam dítě do školky. Nevím, jak to řeší ostatní místní lidé. Pardubice mají od letošního roku nastavená kritéria a bez trvalého bydliště v Pardubicích nám ve 3 nejbližších školkách řekli, že ani nemá význam dávat přihlášku. Dražkovice spadají pod Pardubice, takže totéž. Ve školkách v Máteřově a v Čepí mají plný stav jen ze svých dětí. Kam tedy s těmi našemi místními nejmladšími?

Stejně k tomu jednou dojde

 [Hana Zabilanská]
9.3.2010 07:38
Dnes to asi není aktuální, ale v době, kdy p. Stříteský stál o sloučení a nabízel výhody jste nám slibovali referendum. Proč nebylo? Nebo si myslíte, že když založíte diskusní fórum, tak vám všichni odpoví? Myslíte, že všichni mají internet? Proč to nebylo jedním z témat veřejných schůzí? Máte strach, že by většina chtěla pod Pardubice? Pokud budete chodit mezi lidi zjistíte, že se o tom v obci hodně mluví a že dost občanů obce by si to přálo. Ještě nám nikdo nevysvětlil, co by to pro obec znamenalo, ale pokud to bude v obci vypadat tak jako doposud, kdy na nic nebudou peníze, zastupitelé si "odsedí" úřední hodiny (tedy jen někteří), pak by bylo skutečně lepší se k Pardubicím připojit.

Porušení pravidla diskuzního fóra

 [správce stránek - administrátor ]
9.8.2010 15:57
Z důvodu upozornění p. E.Burešové na skutečnost, že příspěvek nenapsala a nevyjadřuje její názor, byl příspěvek ze dne 25.1.2010 23:38 smazán. Příspěvek napsala osoba, vydávající se za p. Evu Burešovou a tím porušila pravidla diskuzního fóra.